Boydak Holding İstihdama Destek İçin KAYİF’te

Yazıcı Sayfası

Çalışma ve İş Kurumu tarafından 29 - 30 Mart tarihlerinde Dünya Ticaret Merkezi'nde istihdam seferberliği çerçevesinde işveren ve işsizleri bir araya getiren Kayseri İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı düzenlendi. Fuara Ana Sponsor olarak katılan Boydak Holding ve Grup Firmalarımızın stantlarına ilgi oldukça yoğundu.

Kayseri'deki istihdam seferberliğine büyük katkı sağlayan fuarda, Boydak Holding ve Grup firmaları İnsan Kaynakları yetkilileri, iş arayışı içerisinde olan binlerce adayla bir araya geldi. Fuara katılım sağlayan öğrenciler ve iş arayan yaklaşık iki bin aday kurum bünyesindeki iş olanakları hakkında birebir bilgilendirilirken, binin üzerinde iş başvurusu alındı. Pek çok aday ile detaylı mülakat takvimi oluşturulurken staj olanakları ile ilgili öğrencilerle görüşmeler ve yönlendirmeler yapıldı.

Adaylar iş fırsatları ile ilgili bilgi almanın yanında, muhtemel çalışma alanları, kariyerlerini nasıl yönlendirebilecekleri, günümüz iş dünyası trendleri, güçlenen iş alanları, günümüz iş dünyasında fark yaratabilmek için geçerli, güçlendirilmeye ihtiyaç duyan yetkinlikler üzerine kariyer danışmanlığı aldılar.

Lise ve üniversite öğrencileri staj olanakları ile kariyer haritaları için bugünden ağırlık vermeleri gereken konular üzerinde profesyonellerden bilgi alma fırsatı buldular.