FURNITURE İSTANBUL'A BOYDAK HOLDİNG DAMGASI

Yazıcı Sayfası

Türkiye'nin önde gelen mobilya firmaları 7-12 Kasım tarihleri arasında CNR EXPO Yeşilköy’de yapılacak Furniture İstanbul - İstanbul Mobilya Fuarı'nda yeni ürünleriyle ziyaretçilerin karşısına çıkacak. Sadece Türkiye'nin değil dünyanın da en büyük üreticileri arasında yer alan Boydak Holding; İstikbal, Bellona ve Mondi markalarıyla fuardaki yerini alacak.

Boydak Holding Pazarlama Koordinatörü Cüneyt Ocak, fuarda katılımcılara sürprizleri olacağını belirtirken, "2018 yılında da öncü rolümüzü üstlenerek bir evin ihtiyacı olan bütün mobilya ürünlerini her kesimin beğenisine sunacağız" dedi.

Ocak, 2017 yılını rekorlar kırarak geride bıraktıklarını vurguladı ve "Özellikle devletimizin yaptığı politikalar son derece etkili oldu ve önümüzü açtı. Şubat ayında başlayan KDV indirimi mobilya satışına ciddi bir ivme kazandırdı, vergi kaybının da önüne geçti. Ayrıca ciddi anlamda ek istihdam oluştu. Bu verimlilik 2018 için de şevkimizi artırırken, yepyeni kreasyonlar oluşturmamıza neden oldu. Destek veren başta devlet büyüklerimiz olmak üzere tüm sektör temsilcilerine teşekkür ederiz. Şimdi bu fuarda çok daha yenilikçi modellerimizle ziyaretçilerimizin karşısına çıkacağız" diye konuştu.

 

İSTİKBAL'DEN SELF CLEANING YATAK

Cüneyt Ocak, İstikbal olarak fuarda 2 ayrı stantta yer alacaklarını açıklarken, "8. Holl'deki standımız 1200 metrekare olacak. Burada koltuk takımından, yemek ve yatak odasına, genç odasından halı ve ev tekstiline kadar 2018 kreasyonlarımız yer alacak. 6. Holl'de ise yatak ve uyku teknolojilerimizin tanıtılacağı 300 metrekarelik bir başka standımız yer alacak. Bu yıl koleksiyonlarımızda krem tonlardan koyu renklere, maviden bakıra birçok farklı renk alternatifi yer alıyor. Bu yıl fuarda teknolojik yeniliklerimizden biri olan self cleaning ismini verdiğimiz ve kendi kendini temizleyen yatak teknolojimizi de tüketicilerimize tanıtacağız. 2018 yılı başında üretimine başlayacağımız bu teknolojimizle, uykunun en temiz halini tüketicilerimize sunuyor olacağız" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin mobilyada lider markası olarak 2017 yılında %50 civarında büyüme kaydettiğini ve temel hedeflerinin 2023 yılında dünyadaki mobilya üreticileri arasında ilk 3'e girmek olduğunu hatırlatan Ocak, şöyle devam devam etti:

"Biz markamızı estetik ve ekonomik bir unsur olarak milli bir değer haline getirmek istiyoruz. Tüm fuarlar gibi bu fuar da tüketicinin doğrudan fikirlerini almak adına çok önemli bir fırsat. Fuarda bir yandan yurtdışı potansiyel müşterilerimizle, diğer yandan da yurtiçinde faaliyet gösteren bayilerimizle buluşacak ve onlarla yeni dönemdeki yeni tasarım fikirlerimizi paylaşacağız.  Ayrıca 2018 yılında 30 yeni bayi açmayı da hedefliyoruz."

 

BELLONA'DAN YOGA RHYTHM KUMAŞLI YATAK

Bellona markasının da fuarda 2 ayrı stantta yer alacağını açıklayan Ocak, 4. Hall'deki mobilya alanında 1000 metrekarelik stant, 6. Hall'deki yatak grubunda ise 250 metrekarelik bir stant kuracaklarını belirtti.

Ocak, şunları söyledi:

"Bellona markamız Ar-Ge’ye verdiği önemle her zaman bir adım önde olmuş ve bu alana her yıl çok ciddi bütçeler ayırmıştır. Bu yıl yine tüketici beklentilerini güncel moda akımları ile destekleyerek yeni koleksiyonlarımızı hazırladık ve fuardaki yerimizi aldık. Oturma gruplarımızda fonksiyonelliğin yanı sıra konforu ön planda tutup, ekstra konfor sağlayan yeni teknoloji dolgu malzemeleri kullandık. Yatak odası, yemek odası ve genç odası ürün gruplarımızda beyaz, ceviz ve doğal tonların hakimiyeti devam etmekle birlikte, pastel tonlar da artık sıkça kullanılmaya başlandı.Geniş bir tüketici kitlesine hitap edecek ürünlerimiz şık tasarımlarının yanı sıra, rekabetçi fiyatları, marka olma bilinci ile satış sonrası hizmet anlayışımız ile farkını ortaya koyacaktır. Yatak ürün grubumuzda ise her yıl olduğu gibi bu yılda “Yoga Rhythm” adını verdiğimiz yeni bir kumaş teknolojisi ile tüketicilerimizin karşısına çıkacağız. Bu kumaş teknolojisi uluslararası akredite kuruluşlarca testleri yapılan ve tüm belgeleri alınan bir teknoloji olup, ekstra konforun yanı sıra, uyku boyunca enerji depolamanıza, bir sonraki güne daha zinde uyanmanıza yardımcı oluyor."

Ocak, "Hem iç konjonktür hem de dış konjonktür bizlere 2017 yılının zor bir yıl olacağının işaretlerini veriyordu. Lakin devletimizin sektöre verdiği ciddi katkı, marka olarak belirlediğimiz pazarlama politikaları, doğru ürünlerin, doğru kampanyalarla tüketicilerimize sunulması ile birlikte tarihi büyümelerin yakalandığı, çok ciddi üretim hacminin gerçekleştirildiği bir yıl oldu. Bu noktada Bellona markamız yüzde 40’a yakın bir büyüme kaydetti. Önümüzdeki yıllarda bu büyümelerin katlanarak devam etmesi adına hem yurtiçinde hem de yurtdışında çok ciddi çalışmalarımız var. Başta Türkiye olmak üzere dünyanın birçok noktasında tüketicilerimize en iyi hizmeti sunabilmek adına kurumsal mağazalarımızda hizmet vermekteyiz. " dedi.

Ocak, 7-12 Kasım tarihleri arasındaki fuara herkesi beklediklerini de sözlerine ekledi.

 

MONDİ'DEN VÜCUT SICAKLIĞINI DENGELEYEN YATAK

Cüneyt Ocak, Mondi markasının ise fuarda 4. Hall'de 1000 metrekarelik bir alanda ürünlerini tanıtacağını belirtti ve şu bilgileri verdi:

Sektörün sürekli büyüyen ivmesiyle zirveyi hedefleyen Mondi’de, modern tasarımlı, şık, fonksiyonel, moda ve en yeni trend renkler kullanılan 2018 yılı ürün kreasyonları, yaklaşık 1 yıllık süredir, konusunda uzman Ar-Ge ekiplerimizle birlikte Arge merkezlerimizde tasarlanmaktadır;

Teknolojinin gelişen ve değişen koşullarında kendini sürekli yenilemeyi ve geliştirmeyi hedefleyen markamızda, genel hatlarıyla;

Modern, Klasik, Avangart, Vintage tarzında koltuk takımları, köşe takımları, yemek ve yatak odaları çalışmaları yer almaktadır.

Değişik yaş grubunda yer alan tüketicilerimizin zevklerine ve tercihlerine uygun olarak  her tarzdan satın alabilecekleri ürünlerimiz fuar alanımızda sergilenecektir.

Ürünlerimizde cep telefonu ile kumanda edilebilen bazadan, son teknoloji ürünü olan ,vücut sıcaklığını ve nemini dengeleyerek ideal bir uyku ortamı sağlayan  yatağımızın yanında, yatak olabilme özelliği bulunan fonksiyonel koltuk takımlarımızı tanıtacağız.

Markamız 2017 yılında %41’lik bir oranda büyüme gerçekleştirdi. 2018 yılında sektördeki yerini daha da güçlendirmek amacıyla, 1000-1500 m2 büyüklüğünde 50 mağaza açmayı hedefliyoruz, bu anlamda sektörün 3.büyük marka yolunda olma çalışmalarımız devam etmektedir.

Her bütçeden tüketicilerimize çeşitli kampanya ve cazip fiyatlarımız ile ulaşmayı hedefliyoruz.