SON BİR YILDA BÜYÜME REKORU KIRDI

Yazıcı Sayfası

 

İHRACAT HEDEFİNİ 1 MİLYAR DOLARA ÇIKARDI

 

ÇALIŞANLARIMIZLA PAYLAŞTIK

"Bugün holdingimiz Türkiye'nin en büyük mobilya üreticisi. 2.1 milyonmetrekare üretim alanımız var ki, bunun 1.5 milyon metrekaresi kapalı alan. Türkiye'de de Avrupa'da da böyle bir üretim tesisi yok. Biz büyümemizin karşılığını çalışanlarımızla paylaştık. Biliyorsunuz toplu sözleşme ile çalışanlarımıza yüzde 13 zam yaptık.  Bütün çalışanlarımızı tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdık. Ayrıca her çalışanımızın hesabına 825 liralık bir ek gelir yatırdık."

 

OLMADIĞIMIZ KITA YOK. İHRACATTA HEDEF 1 MİLYAR DOLAR

"Bizim üç markamızla Türkiye'de 1700 bayimiz var. Bunu daha da artırmayı hedefliyoruz ve yurt dışı pazarlara ağırlık veriyoruz. Avrupa, Amerika, Asya, Afrika... Olmadığımız kıta yok. Çin'de de mağaza açtık.Mobilya devi ülke olan İsveç'te, İsviçre'de de var. Afrika ülkelerinde, Amerika'da var. Yurt dışında franchisingler verdik ve 205 mağazaya ulaştık. Amerika kıtasına kuzey ve güney olarak ağırlık vereceğiz. Bizim doğu Avrupa ülkelerinde ve Rusya'da üretim tesislerimiz var. Bunu Amerika'da da yapmak istiyoruz. Farklı ülkelerde montajlama tesisleriyle kendi hammaddelerimizle üretim yapacağız. Yurt dışında en önemli şey mobilyanın teslimat süresi. Biz bunu kendi tesislerimizde yaparak bu süreyi kısaltacağız. 420 milyon dolarlık ihracatımızı 1 milyar dolara çıkarmayı hedefliyoruz. "

 

HER ÜLKEYE ÖZEL MODEL

"Araştırma geliştirmeye önem veriyoruz. Argeye büyük kaynak ayırdık. Sürekli yeni modeller üzerinde çalışıyoruz. Yurt dışında daha da etkili olmak için ülkelere, hatta kişilere farklı modeller üzerinde duruyoruz. Bunu Amerika kıtasında da yapacağız. Kuzey ve güney Amerika'da da montajlama tesislerimizle ülkelere özel modelleri yapıp, piyasaya süreceğiz. Mobilyada parekende ciromuz 5.5 milyar liraya ulaştı. Bunu 10 milyar liraya çıkarmak istiyoruz. Biz grup olarak dünyada mobilyada ilk 5'teyiz. Hedefimiz dünya birinciliği."

 

FUARDA RAKİPLERİMİZİ GÖRDÜK

"İstanbul Mobilya Fuarı'nda yerlerimizi geniş tuttuk. Ziyaretcilerimizin ürünlerimizi rahatça incelemelerini sağlamak buradaki amacımız. Bizim fuara katılmaktaki amacımız satış yapmak değil, yeni modellerimizi, ürünlerimizi tanıtmak. Hem de rakiplerimizi görmek açısından bir fırsat oldu. Bir yılda grup olarak önemli aşamalar kaydettik, güzel sonuçlar elde ettik. Şimdi ulaştığımız rakamları iki katına çıkarmak için çalışıyoruz. Markalarımızı dünyaya çok daha fazla tanıtacak, ülkemizin ekonomisine ve istihdama daha çok fayda sağlayacağız."