Yönetim Kurulu Başkanı'nın Mesajı

Yazıcı Sayfası

Değerli Çalışanlarımız,

Kıymetli Paydaşlarımız,

Yeni yönetim kurulumuz ve yeni yönetim anlayışımızla bugün 8 ayrı sektörde 35 şirket ile faaliyet gösteren Boydak Holding Türkiye ekonomisine katkıda bulunmaya, ülke ekonomisine istihdamla, döviz girdisiyle, yenilikçi üretimle desteklemeye devam etmektedir.

Her bir iş kolumuzun dinamikleri farklı olmakla birlikte, hedefimiz daima sürdürülebilir büyüme olacaktır. Faaliyette bulunduğumuz her bir sektörde liderlik iddiamız devam edecek ve bu doğrultuda stratejilerimizi oluşturacaktır. Ülke bütünlüğü ve ülke ekonomisi açısından yaşanan büyük travmayı hep beraber aşarak, sahip olduğumuz refah düzeyini koruyacağımızdan hatta daha da artıracağımızdan hiç şüphem yoktur. Bu bağlamda grubun 2018 yılı hedeflerine ufak sapmalar da olsa ulaşacağına olan güvenimi sizlerle paylaşmak isterim.

11 bin 500 direkt ve 40 bin endirekt olmak üzere 50 binden fazla kişiye istihdam oluşturan grubumuzla Türkiye ekonomisine değer katmanın onurunu paylaşacağız.

Ar-Ge ile büyümeye devam edeceğiz

Faaliyette bulunduğumuz iş kolları her ne kadar emek yoğun olsa da Araştırma ve Geliştirme faaliyetlerine verdiğimiz değer ve yatırımlar ile ürettiğimiz her bir ürüne ayrı bir kimlik ve fonksiyon kazandırmak temel önceliğimiz olacaktır. “Her Gün Yeni Bir İlk” olarak belirlediğimiz vizyonumuzla, bulunduğumuz tüm sektörlerde yenilikçi ürünler geliştirmeye, sadece ürünlerimizle değil, iş yapış şekillerimizle de fark oluşturmaya odaklanıyoruz. Sürdürülebilir büyüme gücümüzü Ar-Ge ve inovasyona yaptığımız yatırımlardan alıyoruz. Bugün ve yarın da yenilikçiliğimizi besleyecek tüm projelere kaynak aktarmaya, fikir üretmeye ve inovatif kimliğimizi rekabetçi gücümüz olarak konumlandırmaya devam edeceğiz.

Boydak Holding olarak Türkiye’nin ülkenin en sevilen ve en itibarlı markalarını da bünyemizde bulunduruyoruz. Türkiye İtibar Atölyesi tarafından yapılan çalışma sonucunda 2018 yılı Türkiye’nin en itibarlı mobilya markası bünyemizde 60 yıllık köklü geçmişi olan İstikbal markası olmuştur.

Yeni Pazarlara Açılacağız

Holding olarak lokomotif sektörümüz olan mobilyada lider markalarımız İstikbal, Bellona ve Mondi ile tüm dünyada tanınıyor ve yakından takip ediliyoruz. Bunun yanında tekstilde Boyteks ile dünyanın en uzak köşelerine Türk Malı ihraç ediyor ve her daim olumlu geri dönüşler alıyoruz. Yeni dönemi yepyeni pazarlarda var olmak, varlık gösterdiğimiz pazarlarda ise gücümüzü artırmak için çok önemli bir fırsat  olarak görüyoruz.

Bu zorlu günlerde gayret ve desteklerini esirgemeyen genel faaliyetlerimizde emeği olan başta grubun emektar çalışanları olmak üzere müşterilerimize, bayilerimize, iş ortaklarımıza ve tüm paydaşlarımıza içten teşekkürlerimizi sunmak isterim.