Boytaş Mobilya Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Yazıcı Sayfası

  • Adres: Organize Sanayi Bölgesi, 7. Cad. No: 5 KAYSERİ
  • Telefon:  (90 352) 321 27 33
  • Faks: (90 352) 321 22 73
  • Web: www.boytas.com.tr

Ünvanı: Boytaş Mobilya Sanayi ve Tic. A.Ş.

Kuruluş: 1995 / Kayseri

Sermaye: 300.000.000 TL

Toplam büyüklük: 234.000 m2'si kapalı 146.000 m2 açık

Çalışan sayısı: 3.647

Fabrika Sayısı: 5

2016 Yılı ISO 500 Sırası: 123

Faaliyet tanımı:

Mobilya sektöründe faaliyet göstermekte olan ve üretime 1996 yılında Kayseri’de başlamış olan Boytaş A.Ş. İstikbal, Bellona ve Mondi markaları için panel mobilya, oturma grupları ve sandalye üretimi yapmaktadır. Kendi öz kaynakları ile yaptığı yatırımlar neticesinde sürekli büyüyen Boytaş, halen faaliyetlerini toplam 379 bin m2 açık, 235 bin m2 kapalı alana sahip 5 ayrı fabrikada sürdürmektedir. Mevcut üretim kapasitesi ve ulaşılan rakamlar ile 2008 yılından bu yana Boytaş, Türkiye’de sektörün lider üreticisidir

Üretim konusu olan ev mobilyası alanında tüm tüketici segmentasyonuna yönelik geniş bir ürün yelpazesi sunan Boytaş, en son üretim teknolojisi ile donatılmış tesislerde, vizyonunda hedef olarak belirlediği Avrupa, Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Rusya bölgelerinde mobilya tüketicilerine yönelik tasarım ve üretim faaliyetleri gerçekleştirmektedir. Boytaş ana stratejisini, değer katma, yenilikçilik, sürdürülebilirlik ve büyüme kavramları üzerine kurmuştur. Rekabette doğru şekilde tespit edilmiş müşteri ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda, en iyi değere sahip ürünleri, uygun fiyat ve satış sonrası hizmetlerle müşterilerine ulaştırmayı hedefleyen Boytaş, tüm bu amaçları gerçekleştirmek adına tanımlı süreç ve sistemler üzerinden EFQM mükemmellik modeli çerçevesinde hareket etmektedir.
 

Türkiye’de sektörün ilk sırasında İstikbal ve ikinci sırasında yer alan Bellona Boytaş’ın hizmet ettiği mobilya markalarıdır. Hizmet ettiği diğer marka olan Mondi ise genç ve dinamik bir marka olma özelliği ile en hızlı büyüyen mobilya markasıdır.
 

Boytaş Mobilya, Kalite, İSG, Çevre Yönetim Sistemi belgelerine sahiptir. Boytaş Deney ve Test Laboratuvarları 2010 yılında 17025-2005 standardına göre TÜRKAK ve TSE tarafından akredite edilmiştir. Boytaş, Türkiye’de KalDer tarafından yürütülen Türkiye Mükemmellik Ödülü sürecinde 2011 yılında 5 yıldız yetkinlik belgesinin, 2012 yılında ise Ulusal Kalite Başarı Ödülü’nün sahibi olmuştur. 2013 yılında Boytaş markaları olan İstikbal, Bellona ve Mondi bitmiş üründe TSE E1 belgesine sahip ilk firma olmuştur.

Boytaş Mobilya İstanbul Sanayi Odası tarafından yapılan Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları listesinde ilk 100 içerisinde yer almaktadır. Boytaş İSO listesinde son 15 yıldır üst üste sürekli büyüyen 14 firmadan biridir.
 

Boytaş Mobilya’nın ana stratejisi içerisinde yer alan ‘sürdürülebilirlik’ kavramı hem kârlı büyüme, hem de çevresel etkilerin sürekli azaltılarak gelecek nesillerin kaynaklarının bugünden güvence altına alınmasını hedeflemektedir. Bu amaçla sürdürülebilirliğin sağlanması adına, insan ve çevre dostu ürünler üretmenin yanı sıra, atıkların azaltılması ve bertarafı, sosyal gelişimin desteklenmesi adına destek ve planlı faaliyetler, ekonomik katma değer oluşturma gibi faaliyet alanları belirlenmiştir. Sürdürülebilirlik endeksi, ciro ve karlılık ile birlikte ana stratejinin üçüncü göstergesi konumundadır ve en üst düzeyde yıllık hedef ve faaliyetlerle yürütülmektedir.
 

Boytaş misyonunda yer alan çevre ve insan dostu ürün kavramı tasarımın ilk aşamasından itibaren göz önünde bulundurulmaktadır. Hammadde, tedarik, üretim, nakliye ve diğer tüm süreçlerde tasarımın ilk aşamasında olduğu gibi insan ve çevre öncelikli alanda yer almaktadır.
 

Boytaş Mobilya 4 kurumsal değer üzerinden kurum kültürünü oluşturmuştur. Bu değerler her gün şirket içerisinde süreçlerde, kararlarda ve yönetimde yaşamaktadır. Sürekli Gelişim, Ahlaki Değerlere Bağlılık, Biz Bilinci, İnsana Saygı şirketin kültürünü oluşturan temel taşlardır. Sürekli Gelişim değeri Boytaş’ın 18 yıllık geçmişinde en belirgin kurum değeri olarak göze çarpmaktadır. 1996 yılından 2015 yılına kadar yaklaşık 50 kat büyüyen Boytaş, 2015 yılında her 5 günde yeni bir mobilyayı müşterilerine sunmuştur.
 

Biz bilinci doğrultusunda Boytaş; çalışanlarını, ailelerini, yakın çevreyi, öğrencileri ve toplumun her kesiminden insanı faaliyet alanı içerisinde görmekte ve bu doğrultuda sosyal sorumluluk bilinci içerisinde yapılması gereken çalışmaları gerçekleştirmektedir. Bu çalışmalar üst yönetim seviyesinde sahiplenilmiştir.


Yurt içinde tüm bölgelere yayılmış bayi ağı ile tüketicilere ulaşan Boytaş, kuruluşundan günümüze kadar sürekli büyümektedir. 2016 İSO 500  sıralamasında 123.sıradadır.