Mondi Yatak Yorgan Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Yazıcı Sayfası

  • Adres:  Organize Sanayi Bölgesi 4. Cd. No:12 KAYSERİ
  • Telefon:  (90 352) 322 06 81
  • Faks: (90 352) 322 06 90
  • Web: www.mondi.com.tr

Ünvanı: Mondi Yatak Yorgan Sanayi ve Tic. A.Ş.

Kuruluş: 1993 / Kayseri

Sermaye: 30.000.000 TL

Toplam büyüklük: 40.000 m2 kapalı, 20.000 açık

Çalışan sayısı: 498

Şube veya bayi adedi: 320

2016 Yılı ISO II. 500 Sırası: 332

Faaliyet tanımı:

Boydak Holding bünyesine 2006 yılında katıldıktan sonra sektörde önemli bir yer edinen Mondi markamız 43.500 m2 kapalı alanda modern teknoloji üretimi ile büyümeye devam etmektedir.

 Sürekli büyüyen yeniliklere açık yapısı   girişimci ruhunu ortaya koymaktadır buna ek olarak değişime, yeniliğe ve gelişime açık yeni fikirleri sürekli desteklemektedir.

Üretim Alanı  ve Rekabet Özellikleri

Mobilya sektöründe “Evini Mondile hayatı yenile” sloganı ile yola devam eden Mondi, ev dekorasyonu için kaliteden ödün vermeden, şık ve ekonomik çözümler sunmaktadır. Fonksiyonel, estetik trend renklerden oluşan oturma grupları, koltuk takımları, yatak odaları, yemek odaları, genç odaları, bebek odası ve ev tekstili ürünleri üreten Mondi rekabetçi fiyatları ile orta gelir grubunda lider marka olma yolundadır.

Mondi ürünlerimiz, global tüketiciye  hitap edecek şekilde, ergonomik, fonksiyonel, kanserojen madde içermeyen, görselliğe ve tasarıma sahiptir. Kullanımı son derece kolay, taşınabilir ve demonte özelliklere sahiptir.  İş sağlığı ve güvenliği mevzuatının gereklerine uyarak işçi sağlığı için her türlü tedbir alınmaktadır. Müşteriye daima en kaliteliyi en ucuza sunmayı hedefleyen Mondi Yatak Yorgan A.Ş. için temel prensip, müşteri memnuniyetinin sağlanmasıdır. Yurtdışı pazarlarda da her geçen gün aranan marka olma yolunda hızla ilerleyen Mondi, başta Amerika, ,İngiltere, Almanya, İtalya olmak üzere 40 a yakın ülkeye ihracat yapmakta ve pazar payını her geçen gün daha da artırmaktadır. Yeni bayilik süreçleri, hizmet kalitesindeki artışı ve yenilenen ürün gamı ve çeşitliliği ile Mondi mobilya pazarında yeni açılımlar yaratmayı hedeflemektedir. Mevcut kapalı alanların metraj, modernizasyon ve makine parkı açısından yenilenme ve genişletilme süreçleri, yeni model ve ürün çeşitliliği için kapasite artırımı ile Mondi her yıl hızla büyümektedir

Mondi markamızın en büyük avantajı, genç, dinamik ve her türlü talebi en hızlı şekilde karşılayabilmesidir.

2015 yılında Yeni trendleri takip ederek deri uygulamaları ile birlikte çoğunlukla kumaş uygulamalarına yer verilmiş, yeni dikiş uygulamalı ve metal konstrüksiyonlu ürünlere, kayın-gürgen ahşap iskeletli berjerlere ağırlık verilmiştir. Mevcut tasarımlarımıza ilave olarak farklı mekanizmaların kullanıldığı ürünlere önem verilmiş ve Konfor ve ergonomi sağlama amacına uygun arge çalışmaları yapılmıştır.Ayrıca Amerikan lisanslı yatakların üretimine geçilmiştir.

Alınan önemli Belge ve Ödüller: 

  • TS EN ISO 9001:2008 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ BELGESİ
  • IQNet THE INTERNATIONAL CERTIFICATION NETWORK CERTIFICATE
  • TSE VE TSEK ÜRÜN UYGUNLUK BELGELERİ

Çevreye dost insan sağlığı ve iş güvenliğine önem veren bir kurum felsefesiyle hareket eden Mondi A.Ş. kurulduğu günden bugüne kadar sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ederek çevreye, topluma ve gelecek nesillere karşı üzerine düşen görevleri yerine getirmek adına sosyal sorumluluk projelerine sürekli katkı vermektedir. Mondi A.Ş. şirket politikası olarak çevreci ve günümüz trendine uygun olarak organik ürünler geliştirmeyi kendisine misyon edinmiştir. Çevre ve insan sağlığı en üst düzeyde tutularak kullanılan hammaddelerin çevre ve sağlık açısından uygunluğu en üst düzeydedir.

Yeni SAP sisteminin başarılı bir şekilde uygulanması, müşteri memnuniyetinin maksimum seviyeye çıkarılması için kalite politikamızın sürekli iyileştirilmesi, bilgiye, teknolojiye, eğitime ve insana yatırım yapmak, verimliliği artırmak, Türkiye’de ve dünyada Pazar payını artırma hedefini  2016 yılında da devam ettirmektir.