Boyçelik Metal Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Yazıcı Sayfası

  • Adres:  Organize Sanayi Bölgesi 37.Cd. No: 4 KAYSERİ
  • Telefon:  (90 352) 322 15 30
  • Faks: (90 352) 322 15 45
  • Web: www.boycelik.com

Ünvanı: Boyçelik Metal Sanayi ve Tic. A.Ş.

Kuruluş: 2006/Kayseri

Sermaye: 100.000.000 TL

Toplam büyüklük: 60.000 m2 kapalı, 49.000 m2 açık

Çalışan sayısı: 469

2016 Yılı ISO 500 Sırası: 364

Faaliyet tanımı:
 

Sektörünün ürünlerini belirlemede değişmeyen lideri olan Boyçelik Türkiye’nin ve dünyanın en büyük sanayi kuruluşlarının temelini atan Boydak Holding’in en önemli yatırımlarından biridir.

2006 yılında kurulan Boyçelik; Boydak Holding’ten kültür olarak aldığı yenilikçilik ruhu ve hızlı yatırım yapabilme kabiliyetiyle, kısa sürede alanında Avrupa’nın en önde gelen entegre üretim tesislerinden birisi haline gelmiştir.

Kaliteli ürün, kaliteli hizmet anlayışıyla Boyçelik; 62 bin m2 kapalı, 50 bin m2 açık olmak üzere, toplam da 112bin m2’lik alanda, "Boru- Profil ve Çelik Tel-Yay" olmak üzere 2 işletmede 515 çalışanıyla faaliyet göstermektedir.

Boyçelik kuruluşundan itibaren küresel bir marka olma hedefiyle; uluslararası prestijli fuarlara katılım ve birebir müşteri ziyaretleriyle gerçekleştirdiği pazarlama faaliyetlerini, kaliteli ürün ve hizmet anlayışıyla destekleyerek, mobilya ve yatak üretim sektöründe en çok bilinen ve tercih edilen markalar arasında yerini almıştır. Bugün markasını ve hizmet kalitesini Amerika’dan Uzak Doğu’ya kadar 60’tan fazla ülkede tescil ettirmiş olan Boyçelik, sektöründe global liderlik yolunda girişimlerine devam etmektedir.

Boyçelik artan müşteri talepleri karşısında müşteri memnuniyetinin daha üst seviyelere taşınması, zamanında teslimatın doğru şekilde yapılması için her geçen gün kendine yeni nitelikler kazandırmıştır. Sistemlerin doğru işlemesi ve devamlılığının sağlanabilmesi için sürekli iyileştirme metotlarını kullanarak üretim verimliliğinin artışını sağlamış mevcut üretim parkuruyla kapasite miktarlarını arttırmış böylece kaliteli üretim anlayışını daha da genişletmiştir.

Her yıl yeni ürünler üretmeyi kendine ilke edinen firmamız esnek üretim anlayışına yeni ürünler eklemeyi başarmış ve CPS, FIT pocket, HIGH count ürünlerini bünyesine kazandırmıştır. Çalışmalarına artarak devam etme yolunda ilk adımlarını atarak kendi bünyesinde inovasyon ve ürün hizmetleri departmanı başlığı altında araştırmalarını hızlandırmıştır.

Gerek makinelerin yıpranma süreçleri göz önünde bulundurularak ve gerekse de artan üretim miktarlarına bakılarak yeni makineler alınarak makine parkurları revize edilmiş ve yenileri eklenmiştir

Üretim Alanı ve Rekabet Özellikleri:

Boyçelik; Boru-Profil İşletmesinde üretmekte olduğu boru, profil ve levha sac ürünleriyle mobilya, otomotiv, çelik eşya, beyaz eşya ve inşaat sektörlerine; Tel-Yay İşletmesi ürün yelpazesinde yer alan çelik tel, bonel yay, torba yay, SL yay, off-set yay, cell pocket sistemi, high count sistemi, fit pocket sistemi, S yay ve yay karkasları ile de yatak, mobilya ve tekstil sektörlerine hizmet vermektedir. Sürekli iyileşme felsefesini benimseyerek rekabet sınırlarını belirleyen firma olan Boyçelik,  artan kapasitesi, alanında uzman çalışan kadrosu ve müşterinin sesini dinleyen satış sonrası hizmetleriyle rakiplerinden belirgin olarak ayrılmakta ve müşteri beklentilerine de yön vermektedir.

Alınan önemli Belge ve Ödüller:

ISO 9000 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ

ISO 14001 ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ

ISO 50001 ENERJİ YÖNETİM SİSTEMİ

ISO 27001 BİLGİ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ

OHSAS 18001 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ

CE

Boyçelik; kuruluşundan bu yana her yıl İstanbul Sanayi Odası tarafından düzenlenen ISO ilk 500 firma listesinde yer almakta olup, listedeki sırlamasını yukarıya taşımaktadır. 2015 yılı faaliyetlerine göre Boyçelik ISO ilk 500 listesinde 338.sırada yer almıştır.

İşçi sağlığının öneminin farkında olan firmamız işe alımlarda çalışanlarına öncelikli olarak iş sağlığı ve güvenliği eğitimleri verir, ardından üretim yapılan alanlarda kullanılması gereken tüm ekipmanları çalışanlarına temin eder ve onların üretim alanlarında başlarına gelebilecek olası iş kazalarının minimize edilmesi ve hatta ortadan kaldırılması için çalışır.

İnsana ve çevreye saygılı üretim, Boyçelik’in önceliklerindendir. Süreçlerin ve ürünlerin çevreye etkilerini en aza indirgemek ve gerekli iyileştirmeleri gerçekleştirmek için çalışmalarına sürekli devam eder.

Çevreye ve insana önemin farkında olan firmamız tüm bunları düşünerek gerekli şartları sağlamış ve belgelerini almıştır.

ISO 14001 ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ

ISO 50001 ENERJİ YÖNETİM SİSTEMİ

Boyçelik 2016 yılı için nominal %8, reel olarak da %9 büyüme hedefiyle 425 milyon TL’lik yıllık net satış tutarına ulaşmayı hedeflemektedir. İlgili dönemde ihracat tutarının 34 milyon $ seviyesinde gerçekleşeceği öngörülmektedir.

Sürekli genç makinelerle çalışmayı hedefleyen boyçelik 2016 yılında da üretim parkurlarını yenilemeye devam edecektir.

2015 yılında tel-yay grubumuzda yeni ürünlerle çıktığımız yolumuza 2016 yılında da ivmelenerek yeni ürünlerimizin çeşitlenmesini sağlayıp müşterilerimizin beğenisine sunacağız.

Satış çerçevesinde ise 2016 yılında da yeni müşteri kazanımları hedeflenmektedir.2015 ISO 500 sıralamasında 338. sıradadır.