Boyteks Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. Bursa Şubesi

Yazıcı Sayfası

  • Adres:  Organize Sanayi Bölgesi Gri Cad. 4. Sk. No: 1 16150 BURSA
  • Telefon: (90 224) 241 69 00
  • Faks: (90 224) 241 69 01
  • Web: www.boyteks.com

Ünvanı: Boyteks Tekstil Sanayi ve Tic. A.Ş. / Bursa

Kuruluş: 2003 / Bursa

Sermaye: 150.000.000 TL

Toplam büyüklük: 47.063,00 m2 kapalı, 22.960,57 m2 açık

Çalışan sayısı: 393

Faaliyet tanımı:


 Türkiye'nin en büyük kuruluşlarından Boydak Holding'in markalarından Boyteks, 2003 yılından beri mobilya üreticileri için Bursa'da döşemelik kumaş üretmektedir. Üretim kapasitesiyle dünyanın en büyük jakarlı dokuma ve örme yatak kumaşı üreticilerinden Boyteks, Bursa Organize Sanayi Bölgesi'nde 23.700 m²'lik kapalı alana sahip tesislerinde yüksek kalitede döşemelik kumaş üretmektedir.

Döşemelik kumaş, perdelik kumaş, kadife, çözgülü örme, ofis kumaşları ve bahçe mobilyası kumaşları alanlarında üretim yapılmaktadır.

 Boyteks döşemelik kumaş sektöründe Türkiye’nin en büyük firmalarından biri olmak ile beraber dünyanın en büyük döşemelik kumaş üreticilerinden biridir.

Gücünü teknolojiden, ilhamını doğadan alan Boyteks, koleksiyonlarını ileri teknolojideki tasarım programlarında hazırlamaktadır. Uzman tasarım ekibinin yanı sıra İtalya merkezli tasarım firmalarıyla da çalışan Boyteks, yüzlerce rengin özgün desenlerle harmanlandığı koleksiyonlarıyla müşterilerine, dekorasyon modasında fark yaratacak çözümler sunmaktadır. Gelenekselden moderne tasarladığı koleksiyonlarla doğallık ve sınırsız desen seçeneğini müşterilere sunan Boyteks, geliştirdiği inovasyonlarla da yeniliklere öncülük etmektedir. Bugüne kadar birçok yeniliği geliştiren Boyteks, uzman Ar- Ge ekibiyle, yeni inovasyonlar için araştırma ve çalışmalarına durmadan devam etmektedir. Büyük üretim kapasitesiyle beklentilere en hızlı şekilde cevap veren Boyteks güçlü pazarlama yapısıyla satış öncesi ve sonrasında eksiksiz destek ve servis hizmeti sunmaktadır. Bugün dünyanın 40 ülkesinde kullanılan döşemelik kumaşların üreticisi Boyteks, sahip olduğu lojistik avantaj ve geniş dağıtım ağıyla siparişlere en hızlı teslimat hizmetiyle cevap vermektedir.

 

Alınan önemli Belge ve Ödüller:       

•             ISO 9000 (Kalite Yönetimi Sistemi)

•             ISO 14000 (Çevre Yönetimi Sistemi)

•             OHSAS 18001 (İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi)

•             ISO 10002 (Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi)

•             ISO 50001 (Enerji Yönetim Sistemi Belgesi)

Akdeniz İhracatçıları Birlikleri (AKİB), Türkiye ihracatına katkı sağlayan kuruluşları ödüllendirdi. AKİB üyesi kuruluşlar arasından sektöründe 1’inci seçilen Boyteks adına ödülü Genel Müdürümüz Mustafa Yıldırım Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın elinden aldı.

Çevreci ve sağlığa duyarlı üretimin kapsamında Boyteks uluslararası geçerliliğe sahip Ökoteks ve Reach standartlarında ürünler hazırlamaktadır.

 14 kişiden oluşan tasarım ve Ar-Ge departmanlarında trende uygun şekilde sürekli yeni ürünler tasarlanırken, yenilikçi inovasyonlarla da döşemelik kumaş sektörüne yön vermektedir. Boyteks’in döşemelik kumaş sektörüne sunduğu özellikli ürünler ve inovasyonlar tüm dünya da büyük talep ve ilgi ile kullanılmaktadır.

Yatak kumaşı, döşemelik kumaş ve halı üretiminde dünyanın en önemli üreticileri arasında yer alan BOYTEKS, Haziran 2014 tarihinden itibaren dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programı olan TURQUALITY® kapsamına alındı.

Türk markalarının dünyadaki bilinirliğini artırarak küresel Türk markaları yaratmak için yola çıkan TURQUALITY® kapsamında, destek programına alınan BOYTEKS, destekle birlikte uluslararası pazarlarda zirveye oynuyor. Türkiye’nin rekabet avantajını elinde bulundurduğu ve markalaşma potansiyeli olan ürün gruplarına sahip olan BOYTEKS bütün süreçleri kapsayan kurumsallaşma ve gelişimi sağlayarak uluslararası pazarlarda global oyuncu olmayı hedefliyor.