Form Sünger ve Yatak Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Yazıcı Sayfası

  • Adres: 1. Organize Sanayi Bölgesi, 8. Cad. No: 60 KAYSERİ
  • Telefon: (90 352) 322 10 20
  • Faks: (90 352) 322 10 31
  • Web: www.formsunger.com

Ünvanı: Form Sünger ve Yatak Sanayi ve Tic. A.Ş.

Kuruluş: 2002 / Kayseri

Sermaye: 50.000.000 TL

Toplam büyüklük: 81.000 m2 kapalı, 211.000 m2 açık

Çalışan sayısı: 427

2016 Yılı ISO 500 Sırası: 402

Faaliyet tanımı:

Boydak Holding’in kimya alanındaki yatırımı olan Form Sünger, 2002 yılında Kayseri’de kurulmuştur. Kanepe, yatak, otomotiv, ev tekstili, medikal ürünler, viscoelastik yastık, ambalaj, laminasyon, ısı ve ses yalıtımı gibi üretim faaliyetlerinin temel girdisi olan yüksek kaliteli poliüretan sünger üretimi faaliyetini yürüten Form Sünger;  413 çalışanı ve 50 milyon TL sermayesi ile Kayseri deki 34.000 m2’si kapalı, toplam 50.000 m2 ve İncesu’da 40.000 m2’si kapalı,toplam 50.000 m2 alandaki modern üretim tesislerinde faaliyetlerini yürütmektedir.

Üretim Alanı ve Rekabet Özellikleri: 

Üretimde kullandığı ileri teknoloji teknikleriyle her türlü ihtiyaca cevap verebilen Form Sünger, teknolojiyi tecrübesiyle birleştirerek sektöründeki ürün ve hizmet kalitesindeki çıtayı daha yükseğe taşımayı başarıyor. Özellikle döküm ve kesim teknikleriyle sektöründe fark yaratmayı başaran Form Sünger, continue ve kalıp sünger üretimiyle Flexi Sünger’den Viscolex Sünger’e, Soft Sünger’den Dura Sünger’e, HR Sünger’den Mould Sünger’e kadar istenilen renk ve yoğunlukta üretim yapabilme teknolojisine sahiptir. Yüksek elastikiyetli, stabil hücre yapısına sahip süngerlerin üretim teknolojisi olan continue döküm tekniğini Türkiye’de ilk kullanan firma olan Form Sünger, bu teknoloji sayesinde Avrupa, A.B.D ve İngiltere standartlarında istenilen yoğunluklarda “esnek poliüretan sünger üretim” imkanına sahiptir.

Şirket, 1 milyon 250 bin m3’lük sünger üretimi ile Türkiye’nin poliüretan sünger sektörünün en büyüğü konumundadır. Şirket tesislerinde, son kesim teknolojileri kullanılarak çeşitli yoğunlukta renk, ebat, şekil ve fiziksel özellikteki esnek poliüretan süngerler uluslararası standartlarda üretilmektedir.

Mobilya, otomotiv, uyku, tekstil, paketleme ve izolasyon sektörlerine hizmet vermektedir. Kaliteli üretim ve geniş hizmet ağı sayesinde müşteri talepleri doğrultusunda, çeşitli renk, yoğunluk, ebat, şekil ve istenilen fiziksel özellikte üretim yapabilecek teknolojiye ve bilgi birikimine sahiptir. Türkiye’de geniş bir pazara hükmeden Form Sünger dünyada 43 ülkeye ihracat yapmaktadır. Form Sünger 2015 yılında 37000 ton hammadde tüketimi gerçekleştirmiştir, bu rakam ülke genelinde poliüretan sektöründe sarf edilen hammaddenin %30 una karşı gelmektedir ve bu oran tüketim anlamında PU sünger sanayinde en yüksek orandır. Form Sünger 2014 yılı İstanbul Sanayi Odası verilerine göre ilk 500 büyük sanayi kuruluşu listesinde 463. sıradadır.

Alınan önemli Belge ve Ödüller: 

  • TSE ISO EN 9000 Kalite Yönetim Sistem Belgesi

• İSG OHSAS TS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi

• TSE ISO EN 14000 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi

• TSE ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi Belgesi

• OEKO-TEX Belgesi

• Sünger TSE Belgesi

• Elyaf TSEK Uygunluk Belgesi

• TS-EN ISO/IEC 17025 Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Yeterliliği

• CertiPUR

Üretilen Ürünler ve Ürünlerin yenilikçi özellikleri 

Daha önce düşünülmemiş bir fikri, ürünü ya da yönetimsel bir süreci hayatın içine entegre etme ve bunu ekonomik ve sosyal bir değer haline getirebilme becerisi... Bugünün dünyasında faaliyet gösteren her kurum ve kuruluş için vazgeçilmez bir gereklilik. İnovasyon!

İnovasyon, Form Sünger için bir tercih ya da gereklilikten çok daha ötedir. İnovasyon Form Sünger’in kurum kültürüdür.

Uzman AR-GE ekibiyle daima yenilikçi ürünlerin arayışında olan Form Sünger, araştırma ve çalışmalarını ara vermeden sürdürmektedir. Her yıl birbirinden farklı yenilikçi ürün geliştiren ve bunu ürün yelpazesine ekleyen Form Sünger, bu yenilikleri ileri teknolojideki programlarda üreterek müşterilerine sunmaktadır.  Daima yeni standartların ve teknolojileri arayışında olan Form Sünger ürünleriyle beklentileri yükselten çözümler üretmektedir.

   Form Sünger A.Ş., şirket politikası olarak çevreci ve günümüz trendine uygun olarak organik ürünler geliştirmeyi kendisine misyon edinmiştir, OEKO-TEX belgesi ile çevreye ve insan sağlığına verdiği önemi belgelemiştir; bu belge kullanılan ham maddelerin çevre ve sağlık açısından uygunluğunu göstermektedir. Sürekli büyüyen yapısı ile gerçekleştirilen 60.000.000,00TL lik yatırımla Form Sünger A.Ş., girişimci yapısını ortaya koymaktadır buna ek olarak değişime, yeniliğe ve gelişime açık yeni fikirleri sürekli desteklemektedir. Form Sünger A.Ş., sektörünün Türkiye ve Avrupa’da teknolojik lideri olarak, geliştirdiği ürünleri, kaynakları etkin kullanarak ve çalışanların katılımı ile müşterilerine sunmayı, nitelikli liderler yetiştirmeyi ve bu amaçla mesleki gelişim programlarını etkin olarak gerçekleştirmeyi misyonuna dahil eder.

Form Sünger 2015 yılı içerisinde Kayseri İncesu Organize Sanayi Bölgesi’nde yapılan 60 milyon liralık yatırım ile birlikte mevcut kapasitesini iki katına çıkarmıştır

Çevreye dost, insan sağlığı ve iş güvenliğine önem veren bir kurum felsefesiyle hareket eden Form Sünger A.Ş., kurulduğu günden bugüne kadar sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ederek çevreye, topluma ve gelecek nesillere karşı üzerine düşen her şeyi eksiksiz olarak yerine getirmektedir.

  Form Sünger A.Ş., kurulduğu tarihten itibaren sürdürülebilir kaliteye önem vermiştir. Bu bağlamda sürekli makine ve ekipman yatırımı yaparak dinamik yapısını korumaktadır. Teknolojik ve inovasyon çalışmalarını yakından takip ederek Türkiye’de pazarın belirleyicisi olma konumunu 2016 yılında da devam ettirecektir.

2016 yılında İstanbul Sanayi Odasının açıkladığı ilk 500 sanayi şirketi sıralamasında 402. sırada yer almıştır.