Boydak Havacılık Taşımacılık Ticaret A.Ş.

Yazıcı Sayfası

  • Adres: Ufuk Üniversitesi Cd. Ambrosia Plaza No.18/69-70 Çukurambar / ANKARA
  • Telefon: (90 312) 285 25 05
    (90 312) 285 73 44
  • Faks: (90 312) 285 73 76
  • E-posta: info@boydakair.com

Ünvanı: Boydak Havacılık Taşımacılık Ticaret A.Ş.

Kuruluş: 2009

Sermaye: 60.000.000 TL

Çalışan sayısı: 14

Faaliyet tanımı:
 

Boydak Holding'in Ankara merkezli ilk şirketi olan Boydak Havacılık; 2009 yılında kurulmuştur. İlk olarak 2009 model CESSNA CITATION XLS+ (C-560 XL) tipi, 8 yolcu kapasiteli business jet uçağı ile vermiş olduğu hava taksi hizmetini, 2013 yılı başından itibaren şirket bünyesine katılan 2012 model CESSNA CITATION SOVEREIGN (CE-680) tipi, 8 yolcu kapasiteli, 4.250 kilometre menzilli business jet uçağı ile devam ettirmektedir.


Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM)’nün ulusal ve uluslararası kurallara uygun olarak öngördüğü tüm prosedür ve yasal mevzuatları tam olarak yerine getirerek 2010 yılında hak kazanmış olduğu kendi Uçuş İşletme Ruhsatı’na sahip bir Hava Taksi Şirketi olarak faaliyetlerine devam etmektedir.

Şirket, Esenboğa Havalimanı'nda, beş adet özel uçağı aynı anda bünyesinde barındıracak kapasitede, her türlü konfora sahip (otomatik ısıtma - soğutma, otomatik yangın söndürme, 24 saat kameralı izleme, aydınlatılmış apron vs.) 2.712 m² kapalı alanı ihtiva eden ve 2011 yılı Ocak ayından itibaren hizmet veren özel bir uçak hangarına sahiptir.

Boydak Havacılık, tarifeli seferlerin her türlü negatif etkilerini ortadan kaldırarak  istediğiniz yere, istediğiniz zamanda, istediğiniz şekilde ve güvenle ulaşmanızı sağlamak üzere müşterilerimizin isteği ve ihtiyaçları doğrultusunda yurtiçi ve yurtdışı  VIP Hava Taksi Hizmeti sağlamaktadır.

Boydak Havacılık isteğiniz doğrultusunda sizlerin hava alanına veya hava alanından arzu ettiğiniz yere karadan transferinizi de güvenli ve konforlu bir şekilde tecrübeli VIP şoförleri ile sağlayabilmektedir.

Boydak Havacılık 01.01.2011 tarihinden itibaren Ankara Esenboğa Özel Hangarlar Bölgesinde hizmete girmiş bulunan uçak hangarında; gecelik konaklama, uçak temizliği, oksijen-nitrojen ikmali hizmetleri vermektedir.

Boydak Havacılık, “Hava Taksi İşletmeciliği Hizmeti” sektöründe Türk Standartları Enstitüsü tarafından gerçekleştirilen ISO 9001:2008 denetleme sürecini başarı ile tamamlamış  olup; Boydak Havacılık Kalite Yönetim Sisteminin ISO 9001:2008 standardına uygunluğu belgelenmiştir.

Boydak Havacılık Kalite Yönetim Sistemi ve Kalite Güvence Programı, uygulama ve geliştirmelerde; Devlet, Müşteri ile Boydak Havacılık hak ve çıkarlarını gözetir.
Boydak Havacılık politika ve hedefleri, yasal yükümlülükleri gözeten, müşteri memnuniyetini “sürekli iyileştirme ve geliştirme” ilkesinde temellendirmiştir. 
Boydak Havacılık, Türk Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, ICAO, EASA, ISO-9001’in yayınladığı tüm gerekleri yerine getirmeyi taahhüt eder. Boydak Havacılık Bakım Politikası, Part-145, Part M Standartları ile Türk Sivil Havacılığı tarafından belirlenmiş olan diğer standartlara uygun olarak hareket etmeyi gerektirir.

Şirketimiz özellikle Esenboğa’da konuşlu hangar hizmetini yerine getirirken her konuda çevreye ve topluma saygı ilke ve esasları çerçevesinde hizmet vermektedir.